Rychlostní kanoistika

Rychlostní kanoistika / Sprint canoeing

Nazdar! Seber svoje kamarády, spolužáky, děti, vnoučata a přijď se podívat, jak vypadá svět z říční hladiny! Loděnice Sokol Pražský je doma na ostrově Císařská Louka na Smíchovském břehu Vltavy. Své zázemí Ti budova loděnice nabídne stejně jako vodákům, kteří sem začali chodit už před sto lety a i dnes na Tebe dýchne svou minulostí. Základ toho všeho tvoří prostory pro ukládaní lodí, ale samozřejmostí je i posilovna, šatny, sprchy, klubovna, dílna a travnatá plocha s přímým přístupem k vltavské hladině. Zde se odehrávají tréninky od jara do podzimu. Pro zahřátí si vyběhneš nejen po ostrově, ale také do Hlubočep a na Žvahov. Techniku pádlování ladíme na vodě a na trenažérech pod dohledem trenérů II. a III. třídy. Mrkni na krátké video z dubnového tréninku a květnového tréninku.

Kanoistika je sport teplého počastí, a tak s námi pojedeš na soustřední na přehradu nebo spolu sjezdíme české řeky v turistických lodích, včetně stanování. Vrcholem našeho snažení je porovnání zdatnosti na celé řadě závodních klání v rámci České republiky. 

Zimní příprava je rovněž pestrá. Jakmile Tě přestane počasí lákat ke koupání v přírodě, vrhneš se s námi do bazénu, kde pilujeme všechny známé styly pod taktovkou zdatné trenérky. Úterní podvečery pak povolíme uzdu všem aktivitám, které se dají provádět na palubovce tělocvičny v Žitné ulici. Tak si s námi projdeš celou řadu míčových her včetně fotbálku, basketu nebo florbalu, ale také posilování s váhou vlastního těla, základy gymnastiky, strečink nebo lezení na umělé stěně. A když se na nás v zimě počasí usměje, sbalíme běžky a jedeme se na soustředění sklouznout po hřebenech našich hor. 

Sledujte nás na Facebooku @kanoistikaSOP.

 

Kurzovné  3 000 Kč/rok

Možnost uplatnění příspěvků na dětské sportovní vyžití přes Aktivní městoKlub pevného zdraví VZP a další zdravotní pojišťovny.

Kurzovné zahrnuje zapůjčení veškerého vybavení (vesty, pádla, lodě, …), v rámci zimní přípravy je to i vstup do bazénu a na palubovku tělocvičny.

 

Vedoucí oddílu  Otakar Venta

+420606646108 / kanoistika.sop@gmail.com

Trenéři  Otakar Venta, Tereza Adamovská, Petr Kolísek, Petr Staněk, Michal Prokop, Milan Bubák, Radovan Křížek

 

Adresa  Loděnice T. J. Sokol Pražský – Císařská louka 3140, Praha 5 Smíchov

Zastávka MHD – Lihovar


Adresa: Loděnice T. J. Sokol Pražský – Císařská louka 3140, Praha 5 Smíchov

Sportovní činnost mládeže je realizována za finanční podpory Hlavního města Prahy.