Jóga

Jóga / YOGA

Nesoutěžní cvičení pro udržení kondice a posílení životní energie. Důraz na procvičení páteře a protažení svalů v průpravných cvicích, klasických ásanách a sestavách (pozdrav slunci, měsíci, 5 tibeťanů).
Práce s dechem a energetickými centry, oční cviky. Bandhy, mudry, soustředění na energetická centra, mantry.
Ze spřízněných oborů: prvky akupresury, protažení s dopomocí inspirované thajskou masáží, práce s pomůckami (bloky, pásky, žebřiny, tyče, malé činky).

Členům oddílu doporučujeme vybrané semináře a školení jógy, víkendové pobyty a dovolené s cvičením.

Věkové kategorie v józe neoddělujeme, všechna naše cvičení jsou smíšená pro muže i ženy každého věku.
Většina cvičenců je nad 18 let, převládá střední a vyšší střední věk, naše cvičení navštěvují vysokoškoláci i důchodci.

Souhrnný počet členů oddílu se pohybuje přibližně mezi 80-90 cvičenci, z toho až tři čtvrtiny tvoří ženy, seniorky a studentky, čtvrtinu muži, senioři a studenti.

Cvičí se úterý, středa, čtvrtek od 19,00 hodin.

Cvičitelé:

Mgr. Libuše SimandlováIMG_6268