Aerobik

Co je aerobik v Sokole Pražském?

English

„Zábavná forma novodobých prostných, která obohatila tradiční cvičení žen“!!!!!!!!!!!!!!!! Tak by možná nazval naše cvičení dr. Miroslav Tyrš ….

V roce 1994, kdy jsme s mojí maminkou, Ivou Smrčkovou a nejlepší kamarádkou

Klárou Malínkovou, oddíl aerobiku zakládaly, zdaleka jsme netušily, že:

• naše cvičení přiláká tolik žen (počet členek našeho oddílu vzroste za 18 let na 93/rok)
  • přijmeme postupně mezi sebe tyto cvičitelky:

Buškovou Alexandru

Fousovou Romanu

Kohoutkovou Danielu

Kohoutkovou Marii

Novákovou Helenu

Pérezovou Danu

(a že se z nás stanou spíš kamarádky, než kolegyně…..)

Cvičitelky aerobiku

• budeme během let zařazovat tyto formy cvičení – aerobic P-class, Callanetika, Body-tone, step-aerobic, Body styling, aerobic Lady, Pilates, High impact, cvičení s prvky Zumby a posilování s prvky power yogy.

Muž, který nám velmi fandil – ing. Miroslav Pleskač se zasloužil o to, že od roku 2006 můžeme cvičit v nádherném, profesionálně (zrcadlovými stěnami a speciální, pružnou vrstvou na podlaze) vybaveném sále. Kde výhled francouzskými okny na naši historickou Prahu, jen podtrhuje účinky cvičení na psychiku klientek.(nakoukněte do fotogalerie sálů).

Sál byl příznačně zasvěcen Klemeně Hanušové, která jako první začala propagovat cvičební jednotky přizpůsobené ženám. Měla by radost, kdyby viděla, jak rozzářené oči naše cvičenky mají. Jak dobře při cvičení vypadají, s jakou pravidelností do hodin docházejí…..

Sál K. Hanušové

Současné cvičební hodiny (na které není zakázán mužům přístup!) jsou zaměřené převážně na rozvoj kardiovaskulárního systému. Kombinujeme aero bloky s klidnějšími částmi hodiny, při kterých využíváme tohoto náčiní – overballů, gymballů, gumiček, kmitacích tyčí  a činek různých vah. Kromě, dnes již klasických, stepů, máme také od roku 2010 nářadí, zvané Bosu. Všechny naše lekce jsou zaměřené na vyvážené posílení a protažení těla. Čím dál větší význam přisuzujeme zaměření se na harmonii těla a mysli, odbourávání stresu. Některá cvičení mají speciální zdravotní prvky – např. prevence bolestí zad……

Pokud nám čas dovolil a zrovna jsme neupřednostnily rodinné povinnosti (vždyť během života našeho mladého osmnáctiletého oddílu se 8 cvičitelkám narodilo celkem 10 dětí a 4 vnoučata!!), vždy jsme se účastnily Šibřinek, akademií a sletů. Naše skákací cvičení na pružných mílových botách – jako Žáby – to byla legrace. Nejen při vystoupení, ale hlavně při nácviku!

A to je právě ono! Je milé, když cvičenky chodí k nám do Sokola nejen za výkonem fyzickým, ale také kvůli partě, kvůli kamarádství. Svoje cvičenky většinou známe jménem, známe od vidění, jsme spolu rády. A právě to se potvrdilo při našem již III. ročníku „ Cvičíme u moře“, kam nás odjelo celkem padesát!

Náš oddíl se neustále vyvíjí, jsme jako živý organismus, chceme a přizpůsobujeme                se současným trendům cvičení u nás i v zahraničí. Vždy však držíme základní myšlenku našich cvičících předků – Zdravě se pohybovat, protáhnout, zpevnit a to vše zábavnou formou.

Mohu potvrdit: Tužíme se a ještě se u toho dobře bavíme!

Martina Macková

Přehled cvičení:

Rozvrh  lekcí  cvičení  pro  ženypondělí 18,00 – 18,55zpevňování svalů kolem páteře & uvolnění & dech

Martina

19,05 – 20,00

jógové & rehabilitační prvky & důkladné uvolnění

Martina

úterý

19,00 – 19,55

Bodyform

Helena

středa